Üretmek ve Sevmek…

Mehmet Semih Söylemez

90’lı yılların en önemli çizgi filmlerinin başında “Voltran” geliyordu. Çizgi filmin beş kahramanı,  “Voltran’ı oluşturalım” cümlesinin ardından birleşiyorlar ve doğaüstü güçlere sahip bir varlık ortaya çıkıyordu. O dönemde birlikte bir şeyler yapmak isteyen herkes “Voltran’ı oluşturalım” lafını sokakta kullanıyordu.

Evet… güçleri bir araya getirerek çok daha büyük güç elde etmek…

Bu gücün altında ise; “biz olabilmek” yatıyor.

Tarih; büyük güçleri çökerten temel unsurun, biz değil ben diyenler olduğunu söylüyor.

O yüzden güç, bir araya gelenlerin ”biz” demesi ile değil, “biz” olabilmesi ile ortaya çıkabilir.

İnsanı çok daha üretken, çok daha akılcı davranmaya taşıyan da bu “biz bilinci”dir.

Bunun en son örneğini yatırımımızda AGT olarak bir kez daha yaşadık.

13 ay gibi bir sürede; 250 bin m2 alan üzerinde geceli gündüzlü çalışarak Antalya Bölgesinin ilk MDF tesisini kurduk.

Bugün, yani 5 Mart günü ilk ürünümüze dokunduk…

Bu süreçte aynı anda; onlarca farklı iş kolunu temsil eden yerli ve yabancı şirketler, taşeronlar ile koordineli olarak çalışıldı. Bu 13 ay süresince sahada  her an 750’den fazla insan çalışıyordu. Masa başında ise onlarca arkadaşımız, sürekli projeler üzerinde partnerlerimizle birlikte çalıştı…

Çalışma sırasında tüm arkadaşlarımız, olağanüstü çaba gösterdiler, fedakarlık içinde çalıştılar ve belki de bir rekora imza attılar. Zira böyle bir tesisin kuruluşu, çok daha uzun zaman dilimlerine ihtiyaç duymakta.

Bu süreçte bizleri mutlu eden en önemli konu ise, ciddi tek bir iş kazasının yaşanmaması oldu.

Tüm bu başarının altında, yetenek,  deneyim, özveri, koordinasyon becerisi, planlama vb. gibi unsurlar ve en önemlisi, projedeki tüm insanların “biz” olabilmesi yatıyor.

“Biz olabilmek”; bir söylem biçimi değil, varoluş meselesidir…

Bu günler bizim en heyecanlı günlerimiz.

Bu heyecan; AGT’yi oluşturan tüm insanların ortaya koyduğu “potansiyel”, gelecekte, çok daha büyük yatırımların habercisi gibi duruyor.

Gelecek “biz diyenler” tarafından  değil, “biz olabilen”lerce inşa ediliyor…

Ve…

Bugün bir kez daha biz olabilmenin hazzını yaşıyoruz…

Bugünden kareler…

Mehmet Semih Söylemez

 Mehmet Semih Söylemez

Mehmet Semih Söylemez

Mehmet Semih Söylemez

Bir önceki yazı Bir gün…

5 Cevap “Üretmek ve Sevmek…”

 1. Asli :

  “Bir araya gelmek, başlangıçtır. Bir arada bulunmak, bir gelişmedir. Beraber çalışabilmek ise başarıdır.” “Biz” olabilmeniz ve bu bilinçle “beraber” çalışarak başarıya ulaşmanızı tebrik ediyor; geleceğin sizler için çok daha büyük başarılarla gelmesini diliyorum :) .

 2. Muhittin Topuz :

  Mutluluğunuzu ve sevincinzi canıgönülden paylaşıyorum.AGT ailesi olarak Antalyamız için büyük
  bir projeye imza atarak yüzünüzün akı ile tamamladınız,tebrik ederim. Allah sağlık verdiği sürece gelecekte daha büyük başarılar elde edeceğinize inanıyorum.
  saygılar

 3. Mehmet haciarifoglu :

  Yukarıdaki resimleri görünce heyecanlanmamak mümkün değil, bende mutluluğunuzu canı gönülden paylaşıyorum. Antalyalı sanayiciye örnek oluyor ve onları cesaretlendiriyorsunuz.En kısa zamanda tesisi görmek dileğiyle tebrik ediyorum.

 4. serhan güneş :

  Dünya ekonomisinin olumsuzluklarla boğuştuğu şu zor günlerde başarınızı canı gönülden kutlarım.Bu ülkede biz olan herkesten Allah razı olsun.

 5. Tevfik ÇELİK :

  Çok sevdiğim ama kimin olduğunu bilmediğim, “Büyük insanların idealleri, sıradan insanların hevesleri vardır” diye bir söz var…

  Antalyada 260 bin m2 alanda çok modern bir MDF üretim tesisi kurdunuz…Ülkemiz için bir katma değer ürettiniz… Ve inanıyorum ki ideallerinizden birisini gerçekleştirdiniz…Bu ülkenin bir vatandaşı olarak, önce tebrik ve sonra da teşekkür ederim…

  İnşaALLAH bunun bir sonra ki adımında, fabrikanızda kullandığınız teknolojiyi AGT olarak siz üretir hale gelir ve dünyanın her tarafına MDF üretim tesislerini siz kurarsınız…

Yorum yapın